Informacja Administratora

O nas / Про нас

Informacje ogólne

Szkoła Podstawowa nr 206 im. Łódzkich Włókniarek znajduje się w Łodzi przy ulicy Łozowej 9, kod pocztowy 91-496, telefon/fax: 42 658-83-64, e-mail: kontakt@sp206.elodz.edu.pl.

Szkoła realizuje cele i zadania określone w Ustawie prawie oświatowym umożliwiając uczniom zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły i pozwalających kontynuować naukę na kolejnym etapie kształcenia.

Dyrektor Szkoły kontroluje czy uczeń spełniania obowiązek szkolny i prowadzi dokumentację spełniania obowiązku szkolnego.

Obowiązek szkolny oznacza, iż dzieci w wieku od 7 roku życia do 18 lat, mają obowiązek nauki w szkole.

Obwód szkoły - to teren, z którego dzieci objęte obowiązkiem szkolnym uczęszczają do szkoły podstawowej.

Organami szkoły są:

1. Dyrektor szkoły
  2. Rada Pedagogiczna
  3. Samorząd Uczniowski
  4. Rada Rodziców

W szkole funkcjonują:

1. świetlica - czynna w godzinach 7.00 - 17.00
  2. biblioteka
  3. stołówka
  4. gabinet pedagoga i psychologa
  5. gabinet pielęgniarski

Sprawy dotyczące uczniów prowadzone przez szkołę

1. Obowiązek szkolny:
    • zapisy do szkoły /zapisu dokonuje rodzic lub opiekun prawny
      w sekretariacie szkoły/
    • ewidencja uczniów
    • arkusze ocen i dzienniki
  2. Sprawy administracyjne:
    • zezwolenia i zwolnienia/indywidualny tok nauki, zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego, zgodnie z obowiązującymi przepisami na pisemny wniosek rodziców lub opiekunów prawnych - wydaje dyrektor szkoły
    • wydawanie legitymacji uczniowskich - wydaje sekretariat,
    • wydawanie zaświadczeń - wydaje sekretariat,
    • wydawanie duplikatów - wydaje sekretariat,
  3. Postępowanie w sprawach nieletnich:
    • wnioski do Sądu Rodzinnego,
    • skierowania do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,
  4. Archiwum:
    • arkusze ocen
    • dzienniki zajęć obowiązkowych, pozalekcyjnych i nauczania indywidualnego

Sekretariat szkoły przyjmuje podania, wnioski i pisma interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 -15.30. we wtorki: 9.00 – 17.00.

Sekretariat szkoły udziela szczegółowych informacji dotyczących sposobu załatwiania spraw. Korespondencję można dostarczyć osobiście lub drogą pocztową.

Nasza placówka oferuje:

1. bezpieczeństwo poprzez rozbudowany system monitoringu wewnętrznego
    i zewnętrznego,
  2. opiekę świetlicy szkolnej od 7:00 do 17:00,
  3. możliwość zjedzenia obiadu w szkole,
  4. wysoką jakość edukacji, opieki i wychowania,
  5. wsparcie psychologiczno-pedagogiczne we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2,
  6. opiekę pedagoga, psychologa szkolnego i pedagoga specjalnego
  7. opiekę pielęgniarki szkolnej,
  8. stały dostęp rodziców do informacji o dziecku poprzez dziennik elektroniczny,
  9. wyjazdy na wycieczki, zielone szkoły i obozy szkolne.
  10. działalność w ramach wolontariatu.

Загальна інформація

Початкова школа No206 Łódzkich Włókniarek знаходиться в Лодзі на вулиці Лозова 9, поштовий індекс 91-496, телефон/факс: 42 658-83-64, електронна адреса: kontakt@sp206.elodz.edu.pl.
Школа реалізує цілі та завдання, визначені Законом про освіту, що дозволяє учням набути знань і навичок, необхідних для отримання атестата зрілості та продовжити навчання на наступному етапі навчання.
Директор школи перевіряє виконання учнем шкільного обов'язку та веде облік виконання шкільного обов'язку.
Обов’язкове шкільне навчання означає, що діти віком від 7 до 18 років зобов’язані відвідувати школу.
Периметр школи - територія, з якої діти, охоплені обов'язковою освітою, відвідують початкову школу.

Керівництвом школи є:

1. Директор школи
2. Педрада
3. Студентська рада
4. Батьківська рада

У школі працює:

1. кімната відпочинку - працює з 7.00 до 17.00
2-а бібліотека
3-я їдальня
4. кабінет вихователя і психолога
5. кабінет сестринського догляду

Студентські питання вирішує школа

1. Обов'язкова шкільна освіта:
• зарахування/реєстрація до школи здійснюється одним із батьків або законним опікуном
в канцелярії школи/
• записи студентів
• Оцінки та журнали
2. Адміністративні справи:
• дозволи та звільнення/індивідуальний курс навчання, звільнення від уроків фізкультури, відповідно до чинних нормативних документів за письмовою заявою батьків або законних представників - видається директором школи.
• оформлення студентських квитків – видає секретаріат,
• видача довідок - видається секретаріатом,
• видача дублікатів - видається секретаріатом,
3. Провадження у справах неповнолітніх:
• заяви до сімейного суду,
• направлення до психолого-педагогічної консультації,
4. Архів:
• оціночні листи
• щоденники обов'язкового, позакласного та індивідуального навчання
Канцелярія школи приймає заяви, заяви та листи від клієнтів з понеділка по п’ятницю з 7.30 до 15.30. вівторок: 9.00 – 17.00.
Офіс школи надає детальну інформацію про те, як вирішити питання. Кореспонденцію можна передати особисто або поштою.

Наш заклад пропонує:

1. безпека через розгалужену систему внутрішнього моніторингу
і зовнішній,
2. догляд за кімнатою відпочинку школи з 7:00 до 17:00,
3. можливість пообідати в школі,
4. висока якість освіти, догляду та виховання,
5. психолого-педагогічний супровід у співпраці з Психолого-педагогічною консультацією № 2,
6. догляд педагога, шкільного психолога та дефектолога
7. догляд шкільної медсестри,
8. постійний доступ батьків до інформації про дитину через електронний журнал,
9. екскурсії, зелені школи та пришкільні табори.
10. волонтерська діяльність.